STEM ÇALIŞMALARI
(Fen, Teknoloji, mühendislik ve matematik)

*FEN BİLİMLERİ yenilikçi normlarla teknolojiyle birleştirerek öğrenme

*Çağdaş yeni TEKNOLOJİ’leri takip etme, projeler hazırlama çalışmaları yapılır

* MÜHENDİSLİK bilgisayarlı elektronik teknolojileriyle robotik düzeylerde çalışmalar yapılır

*MATEMATİK kız erkek herkes anlayabilmeli sevmeli öğrenmeli sadece mühendislik ve sayısal öğrenciler değil sosyal öğrencilerde matematik beyinlerini kulanmalı hayata fark yaratmak isteyen herkes MATEMATİK ile yakın ve dost olmalı bizim en önemli işlerimizden biri de matematiği sevdirmek ve öğretmek.

2011 ABD ulusal eğitim programına yeni bir eğitim modeli olarak STEM geçmiştir. Amaç, öğrencilerin değişen dünyada Fen, Teknoloji, mühendislik ve matematik temeli kullanılarak öğrencileri küçük yaşta analitik düşünceye matematiğin bütün bakış açılarını, el becerilerini, (büyük motor ve küçük motor)beyin gelişmelerini daha küçük yaşlara indirmek, ilerde seçecekleri mesleklerde daha çok başarıya ulaştırmak açısından yapılan projelerin uygulamaların geliştirilmesiyle ülke ekonomisine katkı sağlamaya çalışılmıştır.

Bilimi, öğrencilerde ilgi ve dikkatlerini çekecek merak uyandıracak başarının mutluluğunu küçük yaşlara indirgeyerek kendi gelecekleri olan çocukları ve ülkelerini garanti altına almaktı hedefleri. Meslekler ve beceriler küçük yaşlarda öğrenildiğinde beyin gelişiminde erken davranılmış olunacaktı.

Matematik, bir öğrencinin hayatı boyunca kullanacağı bir derstir. Kız ve erkek öğrencileri ayırmadan iyi bir matematik eğitimi alan öğrenciler ülkeleri için önemlidir. İyi bir matematik bilgisi alan öğrenci hem sosyal hem de teknolojik alanlarda başarılı olmaya adaydır.

Bir okulun en önemli olmazsa olmazı matematik eğitimi ve öğretimidir. Önemli olan öğrencileri STEM bütünlüğü içinde programlandırıp projelendirip faydalı teknik uygulamalar başlatılmalı rehberlik yapılarak yerel ulusal ve uluslararası alanda yarışmalara katılabilinir ve hibe yardımları alınabilir. Bu tip projelere destek verilebilir.